Mladší i starší žáci ovládli Zimní ligu v Třešti, odvezli pohár

Autor: David Kratochvíl - Neděle, 26. 2023, 15.15 hod.
Starší i mladší žáci dokázali ovládnout tradiční Zimní ligu, která se během fotbalové přestávky hraje na umělé trávě v Třešti. Starší žáci vyhráli všech pět zápasů a jejich mladší kolegové v průběhu turnaje ztratili jen dva body za remízu. V neděli proto převzaly obě žákovské kategorie TJ Sokol Bedřichov pohár pro vítěze ligy.

TJ Slavoj Třešť ve spolupráci s Krajským fotbalovým svazem Vysočina pořádá v zimní přestávce (leden až březen)  Memoriál Jirky Kříže – krajskou zimní ligu starších a mladších žáků. Tento několikatýdenní turnaj je koncipován jako zimní příprava pro týmy starších a mladších žáků před jarní částí sezony a jeho dějištěm je hřiště s umělou trávou 3. generace v Třešti. Letos šlo podle organizátorů již o třetí ročník.

Na začátek hodnocení turnaje se sluší podekovat Jaroslavu Křížovi a oddílu Slavoje Třešť za organizaci zimní ligy žáků. Naše mužstvo v průběhu zimní přípravy protočilo kolem 25 hráčů a všichni zaslouží pochvalu. Někdy vlivem počasí nebo únavou nebylo vše na jedničku, ale snaha a nasazení byly vždy velmi dobré. Soupeři byli také kvalitní.  O vítězství v cele lize se rozhodovalo až v posledním utkání s Polnou. Prohrávali jsme po poločase 0:3 a nakonec jsme to otočili na 4:3  a tím jsme rozhodli o celkovém pořadí," říká trenér mladších žáků Marek Zamazal, s tím, že kluci se už těší na začátek sezóny a na tréninky na přírodní trávě.

"Zimní liga přinesla možnost zahrát si zápasy v zimních měsících, což jsem velmi uvítal. Hráči se průběžně vystřídali ve všech utkáních. Vsechny zápasy jsme odehráli velmi dobře, mužstva jsme výrazně přehrávali po technické tak fyzické stránce. Věřím, že budeme pokračovat stejně i v nadcházejících mistrovských utkáních," dodává kouč starších žáků Vratislav Cvach.